Paypal

PayPal je sice cizí slovo, ale v České republice už docela zdomácnělo. Co tedy PayPal ve světě peněz a financí ve skutečnosti znamená?

PayPal je v podstatě taková internetová peněženka, přesněji řečeno internetový platební systém. Vznikl přibližně okolo roku 2000 a velké boom zažil v roce 2002, když ho získala velká internetová firma eBay. Tato firma ho stále používá jako velmi rychlý platební systém ve svých aukčních serverech. Druhou velkou firmou, která také PayPal používá je společnost Skype.

Přes PayPal je momentálně možné platit v 17 měnách, včetně české koruny. V České republice se PayPal začal používat v roce 2005. Společnost má licenci ve Spojených státech amerických, v Evropě má pak pobočku v Lucembursku, kde je pod přísným dohledem CSSF, což je kontrolní finanční orgán. Paypal si za pár let vydobyl velmi dobré místo na internetu. V současné době je to největší a nejznámější platební systém na internetu. Výhodou platebního systémem PayPal je, že je možné s ním platit téměř ve všech zemích světa. V České republice tento systém začaly používat firmy, které nabízejí své zboží a služby přes internet.

Jaké jsou další výhody PayPalu? Další velkou výhodou takového účtu je především rychlost plateb, které trvají pouze několik vteřin. Dále malé poplatky a vedení účtu zdarma. Značná je také bezpečnost při platbě kartou.

Platební systém PayPal má celkem tři druhy účtů. První účet je osobní, zde jsou nejmenší poplatky. Druhý účet se jmenuje premium a jedná se o rozšířený osobní účet, který má více výhod než osobní účet. Třetí účet je obchodní, který je vhodný spíše pro podnikatele a obchodníky. Služby PayPal může využívat každý, kdo je majitel emailové adresy. Registraci a založení účtu je možné absolvovat přes internet. Postup registrace je snadný a nezabere vám příliš mnoho času. 

Publikováno: 18. 10. 2011

Kategorie: Co je co?

Autor: Hanka Míková