Platby přez internet

Internet dneska vládne světem, neboť nabízí nevídané možnosti. Již například nemusíte zbytečně chodit do obchodů, stačí když navštívíte různé internetové obchody a můžete přes internet směle nakupovat zboží a výrobky z celého světa. Přes internet si můžete dále objednat různé služby či lístky do divadla nebo sázet na fotbalové či hokejové zápasy. Abyste tak mohli v klidu a bez problémů činit, potřebujete platební kartu.

Nejlepší způsob, kterak platit přes internet je, když si zřídíte bankovní účet, ke kterému vám bude vydaná karta, která vám bez problémů umožní realizovat platby přes internet. Většina tuzemských bank vydává platební karty VISA, VISA Elektron, nebo MasterCard.

Mnozí se obávají, že placení kartou přes internet je nebezpečné. Nemusíte mít strach. V poslední době se hodně zapracovalo na bezpečnosti všech plateb přes internet. Bezpečnost garantují certifikáty MasterCard SecureCode a Verified by Visa. Pokud na webových stránkách e-shopu tento certifikát uvidíte, můžete transakci zcela důvěřovat.

Pokud některou platební kartu budete vlastnit, můžete se pustit do nějakého internetového nákupu. Vše bude probíhat srozumitelně, jednoduše a především rychle. Všechny důležité informace, které po vás bude systém požadovat, najdete na své platební kartě: zpravidla jde o šestnáctimístné číslo karty, vaše jméno a příjmení, datum expirace karty a takzvaný CVV2 nebo CVC2 kód. Tento kód najdete na druhé straně karty, za páskem pro váš podpis. Z tohoto čísla jsou důležité pouze poslední tři čísla, která opíšete. Systém po vás nebude požadovat PIN vaší karty, takže vše je naprosto bezpečné a spolehlivé.

Pokud však přesto o bezpečnosti placení přes internet máte pochybnosti, můžete pořád využívat nakupování přes internet, pouze neplatíte elektronickou kartou, ale dobírkou.

Publikováno: 06. 10. 2011

Kategorie: Co je co?

Autor: Hanka Míková