Spořící účty

Spořící účty jsou dalším produktem, které banky svým klientům nabízejí. Spořící účet je ideální bankovním produktem, který může zhodnotit vaše volné peníze. Pojďme se několik spořících účtu představit.

Začněme například u společnosti Wüstenrot, která nabízí spořící účet s úrokovou sazbu 2,5 procent. Má to však háček, tento úrok obdržíte pouze za předpokladu, že na spořící účet vložíte sumu větší než 30 000 korun. Částky pod 30 000 korun se úročí úrokovou sazbou 0,1 procent. Spořící účet si u banky Wüstenrot můžete zřídit, i když nemáte v této bance žádný osobní účet. Tuhle praxi však dneska nabízejí téměř všechny tuzemské banky. Spořící účet u banky Wüstenrot je veden v české měně.

Druhý spořící účet, na který se podíváme, je spořící účet u společnosti LBBW. Banka LBBW pro změnu nabízí všem svým potenciálním zákazníkům spořící účet s docela výhodným úrokem 1,75 procent. I zde však platí, že se tento úrok vztahuje pouze na vyšší vklad. Konkrétně jde o vklad 100 000 korun. Částky pod 100 000 korun jsou úročeny pouze úrokem 0,25 procent. Výhodou spořící účtu u LBBW Bank však je, že úroky jsou vám na váš účet připisovány měsíčně. Vše máte pod kontrolou prostřednictvím internetové bankovnictví.

Třetí bankou, která nabízí zajímavý spořící účet, je poměrně nová banka Zuno. Banka Zuno je výhodná v tom, že na svůj spořící účet nepožaduje žádný minimální vklad. V tom se banka Zuno liší od většiny tuzemských bankovních domů. Vaše finanční prostředky jsou na spořícím účtu banky Zuno úročeny 2 procentním úrokem. Samozřejmostí je, že všechny vklady, výběry a vedení účtu jsou zadarmo. Banka Zuno ještě přichází s jednou novinkou. Úroky totiž připisuje na váš účet denně.

Spořících účtů je samozřejmě v České republice více, je pouze na vás, které bance nakonec své volné peníze svěříte.

Publikováno: 16. 09. 2011

Kategorie: Co je co?

Autor: Hanka Míková