Termínované účty

Termínované účty jsou velmi konzervativní možností, jak své volné peníze efektivně a bezpečně zúročit. Termínované účty mají často vyšší zhodnocení vašich financí než je tomu na běžných či spořících účtech. Jistou drobnou nevýhodou je, že peníze jsou na nich vázány na delší časové období. Které termínované účty jsou na dnešním tuzemském trhu zajímavé?

Zajímavou nabídku má Raiffeisenbank. Tahle osvědčená banka nabízí termínovaný účet, který se nazývá eKonto Garant. Příjemné na tomto účtu je, že si dobu trvání vkladu můžete sami zvolit. Raiffeisenbank nabízí pro své klienty jeden, dva a tři roky. Vložit na tento účet můžete pouze české koruny a minimální vklad dělá 10 000 korun. Vkládat lze libovolné částky, maximum však je pět milionů korun. Pokud se bance upíšete na tři roky, máte nárok na úrok 1,9 procent. Zdarma je vedení a zřízení účtu. Založení účtu je snadné a především rychlé. Svůj účet pak ovládáte přes internetové bankovnictví. Všechny vklady jsou taktéž pojištěny ze zákona.

Rovněž Komerční banka nabízí termínovaný účet. I v této bankovní instituci proběhne zřízení účtu velmi rychle, stačí vám pouze doklad o své totožnosti a vložit minimální částku v hodnotě 5000 korun. Jaké zajímavé úroky na vás čekají? U termínovaného účtu na dva roky na vás očekává úrok 1,5 procent. Pokud si ovšem vyberete tří či čtyřleté období, můžete čekat s úrokem 1,6, vlastně 1,8 procent. Pokud však poskytnete Komerční bance peníze na pět let, očekávejte 2 procentní úrok.

Třetí bankou, která nabízí zajímavý termínovaný účet je ČSOB. Minimální vklad je u této banky 5000 korun. Úrok 0,85 procent čeká na toho, kdo svěří ČSOB své finance na dobu jednoho roku. Na vyšší úroky si můžete přijít jedině v případě, že váš vklad bude vyšší než 150 000 korun. Sumy nad 150 000 korun jsou pak úročeny sazbou 0,95 procent.

Publikováno: 30. 08. 2011

Kategorie: Co je co?

Autor: Hanka Míková