Jaké dárky si dávají v Americe?

Američané si potrpí na různé oslavy, setkávání rodiny i přátel, oslavy k narození dítěte, svatby, ale i narozenin. Samozřejmě jsou pro ně důležité i různé svátky, jako je Den díkůvzdání nebo Vánoce. Jak tyto dny v zemi "za velkou louží" probíhají - a jaké dárky si obyvatelé spojených států dávají? V kurzu jsou především šperky!

Američané jsou zvyklí, dávat si velké dárky, ale i úplně malé, tzv. cetky. Takových cetek je velká spousta (pěkné kousky najdete např. zde). Především pro dívky a po ženy jsou to různé výrobky z bižuterie. Nejen v Americe, ale i u nás se stalo nakupování těchto cetek obvyklé. Jsou výhodné tím, že jsou za méně peněz, než například různé šperky ze zlata, stříbra, ale i různé diamanty. Tyto šperky jsou dost drahé, a vzhledem ke všem možných hypotékám, nemají peníze nazbyt. A tak, když chtějí někoho potěšit a obdarovat, je lepší koupit alespoň něco. Ale tyto cetky spousta žen, Američanek miluje. Navíc jich může mít velkou spoustu a může je střídat podle nálady nebo podle počasí či oblečení.

Darování různých náušnic, korálků, náramků na ruce, ale třeba i na nohy, nebo různých čelenek. Ženy a dívky, které mají delší vlasy, rády používají různé gumičky, pinety, sponky a další. Tyto dívka a ženy takové potřeby do vlasů milují a denně používají.

Mnohé dívky, stejně tak jako tvořivé ženy, si rády vyrábí šperky pro sebe i pro jiné samy. Jsou to šperky z různých materiálů, různých barev i velikostí. Takové doma vyrobené dárky, anebo koupené speciální cetky, které nikdo nemá, protože každý je unikátní a jedinečný.

Mezi cetky patří i různé prsteny a šperky z chirurgické ocele, které vypadají velice zvláštně a zajímavě a skvěle doplňují oblečení.

Publikováno: 15. 09. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Hanka Míková