Jak zabudovat trezor na peníze
V dřívějších dobách bylo úplně normální, že měli bohatší lidé v bytech a domech zabudované různé trezory. I v současnosti, možná více než dříve, je takový trezor důležitý a velice potřebný. Mnoho lidí nevěří bankám a jiným institucím, a chce si raději nechat svoje peníze doma. Nechat peníze ale jen tak v šuplíku, anebo je někde schovávat po bytě, například do nádobí, pod matrace atd., není moc rozumné. A proto, aniž by šlo o velkou částku, je dobré, zabudovat si trezor na menší i větší obnos peněz doma.
Správný trezor musí mít vlastní certifikát a splňovat bezpečnostní kritéria. Trezory se vyrábí různých konstrukcí, podle kterých jsou zařazovány do bezpečnostních tříd. Jsou trezory, které se ukotvují ke zdi nebo k podlaze, anebo se do zdi či do podlahy zazdí. Mezi nejlepší a nejbezpečnější rozhodně patří trezor, který se zazdívá do zdi. Tyto trezory se totiž nedají odnést. Velice vhodné je jejich zabudování při rekonstrukci domu či bytu. Trezor musí být kvůli zámku, který je umístěn vpředu, zabudován hlouběji do zdi, kde je chráněn okolním betonem. Navíc je chráněn zvláštním typem rámu a tak není vidět.
Kromě velikostí jsou trezory různé i typem bezpečnostního zámku. Buď může být trezor odemknutelný klíčem, který je vhodný pro ty, kteří si nepamatují čísla. Tady je důležité, kam schovat klíč od trezoru. Dalším způsobem je kombinace klíče a mechanického zámku, což znamená, že trezor má otočné kolečko, na kterém se po čárkách přesně nastavuje kód. Tento zámek není vhodný pro lidi, kteří mají problémy se zrakem. Anebo může mít elektronický zámek. Tam stačí zapamatovat si šestimístný kód, a ten pokaždé, když chceme trezor otevřít, nacvakáme na trezoru. U tohoto typu zámku ale máme pouze 3 možnosti. Pokud se třikrát za sebou spleteme, trezor se zablokuje. Proto není vhodný takový zámek používat, když máme špatnou paměť. Bezpečné jsou rozhodně všechny tři varianty, a tak se nikdo nemusí bát, že by si vybral špatně.
Publikováno: 26. 12. 2011
Kategorie: Peníze