Internetové bankovnictví

V poslední době zažívá internetové bankovnictví velké boom. Mnozí však nevědí, že prvním tuzemským průkopníkem internetového bankovnictví byla Rodinná záložna, která tyto služby nabízela svým klientům již v devadesátých letech minulého století. Rodinná záložna však velmi brzo zkrachovala. Po Rodinné záložně začala nabízet internetové bankovnictví jiná záložna, tentokrát družstevní záložna Fio, nyní Fio banka. Další tuzemskou bankou, která nabídla zcela plné ovládání účtu přes internet byla Expandia Banka. Všechny tyto zmiňované banky položily základy pro dnes již zcela samozřejmou službu všech bankovních domů.

Co je však zapotřebí, abyste mohli služeb internetového bankovnictví využívat? Je to snadné a jednoduché, zapotřebí je jenom počítač, který má dobré připojení na internet. V počítači pak musíte mít nainstalovaný internetový prohlížeč a to je vše, nic dalšího k zapotřebí není. Internetové bankovnictví je dobré také v tom, že s vaší bankou se můžete spojit z jakéhokoliv počítače, který je připojený na internet. Dnes už to dokonce dokáže i chytrý mobilní telefon, takže internetové bankovnictví můžete klidně používat i ve vlaku či jiném dopravním prostředku.

Co všechno internetové bankovnictví umožňuje? Zde vše závisí na jednotlivé bance, neboť každá banka nabízí jiné služby. Jsou banky, které nabízejí pouze základní služby, které vám umožní mít přehled o stavu vašeho účtu a dovolují vám podat příkaz k úhradě. Jiné banky zase nabízejí internetové bankovnictví, které umí zadávat, měnit a rušit trvalé příkazy či zahraniční platby.

Internetové bankovnictví je opravdu velmi jednoduché a snadné, zvládne ho opravdu každý. Stačí se pouze přihlásit na internetové stránce vaší banky a v klidu vašeho domova můžete provádět operace s osobním účtem.

Publikováno: 29. 10. 2011

Kategorie: Co je co?

Autor: Hanka Míková