Bankovní trezory

Tuzemské banky stále evidují značný zájem o bankovní trezory. Pojďme se v krátkosti podívat, které banky tuto službu v České republice nabízejí.

Bankovní trezor nebo bezpečnostní schránku si totiž nejde pronajmout ve všech tuzemských bankách. Některé banky tyto služby prostě neposkytují. V České republice se jedná o banky Fio, GE Money a mBank. Na druhé straně jsou banky, které mají bezpečnostní schránky po celé republice. Tradičně největší počet bezpečnostních stránek má Česká spořitelna. Ústředí České spořitelny eviduje, že má po celém území republiky asi 50 000 schránek.

Česká spořitelna má totiž stále velké množství velkých budov, kde na bezpečnostní schránky je stále dost místa. Na bankovní trezory jsou samozřejmě také kladeny vysoké bezpečnostní parametry. Bezpečnostní schránku nelze mít například v bance, která sídlí ve velkém nákupním středisku.

Česká spořitelna má sice největší počet schránek v zemi, většina z nich je však dopředu obsazená. Platí to zejména o pobočkách ve velkých městech. Největší problémy hlásí Praha, Brno, Plzeň, Ostrava a České Budějovice.

Bezpečnostní schránku si však pronajmout můžete většinou tehdy, pokud jste klientem té či oné banky. Velká většina tuzemských bank totiž poskytuje své služby pouze těm, kteří mají u banky aspoň jeden osobní účet. Výjimkou je pouze Česká spořitelna a LBBW bank.

Pokud se vám už podaří nějakou volnou banku najít, vězte, že banka s vámi nejprve podepíše smlouvu, kterou stvrdíte podpisovým vzorem. Za využití bezpečnostní schránky pak musíte dopředu zaplatit.

Bezpečnostní schránky většinou slouží k uschování peněz nebo cenností. Mohou to však klidně být i důležité dokumenty nebo písemnosti. Do větších bankovních trezorů můžete samozřejmě umístit i cenné obrazy nebo jiné starožitnosti.

Publikováno: 05. 12. 2011

Kategorie: Peníze

Autor: Hanka Míková